Rusza nowy projekt Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP” – Warto zapukać do drzwi. Obecnie trwa rekrutacja wolontariuszy. 

„Warto zapukać do drzwi!” to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON- STOP”. Celem programu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Wierzymy, że różne pokolenia potrafią odnaleźć wspólny język, a otwarcie się na drugą osobę może dać wiele radości obu stronom.

„Warto zapukać do drzwi!” ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów.

Projekt skierowany jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku. Osób samotnych, które chcą podzielić się swoimi doświadczeniami, miło spędzić czas i porozmawiać z drugim człowiekiem.

Trwa rekrutacja wolontariuszy. Zachęcamy do zgłoszeń!

Wystarczy, że masz:

  • minimum 16 lat,
  • chęć pomagania innym w formie wolontariatu,
  • możliwość dojazdów do seniora minimum raz w tygodniu,
  • pozytywne nastawienie.

Osoby chętne mogą wysyłać zgłoszenia e-mail pod adres: redakcja.chmielnononstop@gmail.com. Tam należy uzasadnić w paru zdaniach, dlaczego chce się wziąć udział w projekcie. Rekrutacja trwa do końca sierpnia.

Masz pytania? Napisz do nas! – redakcja.chmielnononstop@gmail.com

Projekt „Warto zapukać do drzwi!” jest współfinansowany przez Gminę Chmielno.