Pandemia pokrzyżowała nam wiele planów, nie oznacza to jednak, że VII Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” został odwołany. Poznajcie laureatów siódmej edycji konkursu!

Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” odbył się już po raz siódmy. W tym roku uczestnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Dodatkowo zmienił się nieco charakter konkursu. 

Uczestnicy, mieszkańcy powiatu kartuskiego” w swoich pracach inspirowali się cytatem, który został wcześniej wybrany przez organizatorów oraz członków jury. Tegoroczny cytat pochodzi z powieści „Malarz Świata Ułudy” autorstwa Kazuo Ishiguro. 

„Jeśli komuś się nie powiodło tam, gdzie innym brakło odwagi czy po prostu woli, by podjąć jakąkolwiek próbę, to taki człowiek, patrząc wstecz na swoje życie, znajduje w nim pociechę, a może nawet głęboką satysfakcję.”– Malarz Świata Ułudy, K. Ishiguro.

Prace konkursowe oceniały dwa składy jury. Dla kategorii: „Klasy I-IV” oraz „V-VIII”: Anna Trepczyk – przewodnicząca, Beata Bieszka oraz Dominika Kostrzewa. Dla kategorii „szkoły ponadpodstawowe” oraz w konkursie głównym (dla osób dorosłych): Paweł Pytka – przewodniczący, Teresa Monika Rudzka oraz Aleksandra Gesella. 

UWAGA! Mając na uwadze obecny stan podwyższonego ryzyka związanego ze stanem epidemiologicznym nie zostanie zorganizowana gala rozdania nagród literackich. Prosimy laureatów, a w przypadku osób niepełnoletnich opiekunów bądź rodziców o kontakt mailowy na adres: chmielnons@gmail.com celem umówienia się po indywidualny odbiór nagród. Za utrudnienia przepraszamy!

VII Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” został zorganizowany dzięki dotacji Powiatu Kartuskiego.

WYNIKI VII Powiatowego Konkursu Literackiego „Słowotok”:

Klasy I-IV:

1. miejsce – Kinga Pobłocka (SP Lisie Jamy)

2. miejsce – Patrycja Wittka (SP Lisie Jamy)

3. miejsce – Nikola Gojtowska (SP Lisie Jamy)

Klasy V-VIII:

1. miejsce – Paulina Węsierska (ZKiW Klukowa Huta)

2. miejsce – Lena Jaroszewska (ZKiW Dzierżążno)

3. miejsce – Róża Robakowska (SP w Przodkowie)

Wyróżnienie – Zuzanna Tusk (SP nr 2 w Kartuzach)

Ponadpodstawowe:

1. miejsce – Patrycja Serkowska (ZSZiO Kartuzy )

2. miejsce – Julianna Gmurek (I LO w Kartuzach)

3. miejsce – Anna Andriskowska (I LO w Kartuzach)

Wyróżnienie – Patrycja Kalkowska (ZSZiO Kartuzy)

Konkurs Główny:

1. miejsce – Kacper Labuda

2. miejsce – Daria Kaszubowska

3. miejsce – Agnieszka Głodowska

800-lecie Chmielna w poezji i prozie!

Rozstrzygnięto również V Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. W tym roku wyjątkowy, bo łączący się z niezwykłym jubileuszem 800-leciem Chmielna. W 1220 roku, czyli 800 lat temu, w przywileju nadanym cystersom przez księcia Świętopełka pojawiły się pierwsze piśmienne wzmianki o wsi Chmielno. 

– Z tej okazji postanowiliśmy wydać jubileuszowy tomik zebrany prac laureatów konkursu „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” wszystkich organizowanych edycji. Trafi on do wszystkich tegorocznych, nagrodzonych uczestników a także do bibliotek na terenie powiatu kartuskiego, szkół z terenu gminy Chmielno oraz wielu innych miejsc kultury. Obecnie jest już dostępna do wypożyczenia m.in. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Dziękujemy firmie Xeroland za pomoc w przygotowaniu i druku tomiku oraz Aleksandrze Gesella za korektę książki – informują organizatorzy. 

WYNIKI V Konkursu „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”:

1. miejsce – Bożena Gniado

2. miejsce – Kamil Makurat

2. miejsce – Natalia Melibruda

3. miejsce – Kinga Pobrucka

Wyróżnienie – Patrycja Kalkowska

Wyróżnienie – Kinga Piotrowska

Wyróżnienie – Kamil Puzdrowski

V Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” został dofinansowany ze środków Gminy Chmielno. 

– Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom. Cieszy nas fakt, że tak wiele osób w powiecie kartuskim kocha literaturę i pisanie. Niezwykle ubolewamy nad faktem, że nie możemy się spotkać i wszyscy razem świętować rozstrzygnięcie kolejnej edycji naszych literackich konkursów. Jeszcze raz gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku! – mówią organizatorzy konkursu.