Za nami V Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” oraz III Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno”. 13 kwietnia na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w obu konkursach.

Oprócz rozdania nagród nie obyło się również bez koncertów. Dla obecnych wystąpiła młoda utalentowana mieszkanka Chmielna – Ramona Bistroń, a także działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach The Pivnic Band.

W tym roku gali rozdania nagród towarzyszyła wystawa fotografii Martyny Fularczyk.

V Powiatowy Konkurs Literacki „Słowotok” został zrealizowany dzięki dotacji Powiatu Kartuskiego.

III Konkurs „O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno” został zrealizowany dzięki dotacji Gminy Chmielno.

LAUREACI V POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO „SŁOWOTOK”:

Kategoria – klasy IV-VI oraz gimnazjalne:

I miejsce – Lena Jaroszewska (ZSiW w Dzierżążnie) praca „Szczęście pod choinką”
II miejsce – Julia Okuniewska (SP w Chmielnie) praca „Czarna komora przeszłości”
III miejsce – Martyna Felskowska (SP w Miechucinie) praca „Ile prawdy w legendzie?”

Wyróżnienie: Weronika Fiorek (SP nr 2 w Żukowie) praca „Koszmary lubią się spełniać”, Weronika Joskowska (SP w Tuchlinie) praca „Zagadka”

Kategoria – szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Kornelia Kujawska (ZSO w Kartuzach) praca „Tato, poznaj córkę”
II miejsce – Marta Okroj (ZSZiO w Kartuzach) praca „Strefa życia”
III miejsce – Kacper Labuda (ZSO w Kartuzach) praca „Anioł Stróż”

Wyróżnienie: Izabela Lypiak (ZSZiO w Kartuzach) – praca „Papieros”, Marta Goluch (ZSO w Kartuzach) – praca Bez-sen, Dialog lunatyków”

Kategoria – dorośli:

I miejsce – Magdalena Byczkowska, praca „Klasztorny skarb”
II miejsce – Bożena Gniado, praca „Tajemnica gałązki”
III miejsce – Mariola Okrój-Sitterlee, praca „Siostra”

Wyróżnienie: Marta Jelińska – praca „Bogdan i domownik”

LAUREACI III KONKURS „O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY CHMIELNO”:

I miejsce – Lena Lisowska (SP nr 1 w Kartuzach) – praca „Bursztynowy Chmiel”

II miejsce –Bożena Gniado, praca „Tajemnica gałązki”

III miejsce – Kacper Labuda (ZSO w Kartuzach) – praca „Anioł Stróż”