Już 23 lipca będzie się działo! Przedstawiamy plakat i program zbliżającego się ChillOut Fest 2016.

Start o godzinie 16 na plaży gminnej w Chmielnie. Wystąpią (w kolejności):

– Rastafajrant – cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae / rock / ska i poezji ska – kanej, a muzycy tworzący go współpracują, bądź współpracowali z takimi zespołami i muzykami jak m.in.:De Press, Dzioło, Dawid Kwiatkowski, Patryk Kumór, Wojtek „Yellow” Żółty (AKURAT), Natasza Ptakova, Skazany na bluesa (Teatr Śląski) i wiele innych! Zespół dotychczas koncertował w kilkudziesięciu miastach Polski oraz w Czechach – za każdym razem spotykając się z gorącym przyjęciem. Muzycy tworzący zespół mają na swoim koncie kilkaset występów i wieloletnie doświadczenie sceniczne. Rastafajrant ma na swoim koncie EP „Dżob Marley” (dostępna na youtube).

– H.UB.E.R.T – nowa postać w muzyce reggae. Człowiek z Kartuz. Od niedawna ma na koncie pierwszy album „Dwa Ziarna Piasku” (cały dostępna na youtube).

– Blu’SKA  – polski zespół muzyczny grający muzykę ska i reggae. Grupa zawiązana w 2013 roku wchodzi z wielkim impetem na rodzimą scenę zostając docenianym przez coraz szersze grono odbiorców. Pochodzą z Jawiszowic (k.Oświęcimia), a członkowie zespołu to ludzie z przedziału wiekowego 18-50 lat co daje im zarówno wiele młodzieńczej energii ale również masę doświadczenia. Blu’Ska słynie ze świetnie przyjmowanych i pełnych energii koncertów, a ich znakiem rozpoznawczym są chwytliwe i łatwo zapamiętywalne melodie. Niedawno z powodzeniem uczestniczyli w programie Must Be The Music.

– Tomasz „TaLLib” Słota – urodził się w 1986 roku w Lublinie. Muzykę wyniósł z rodzinnego domu. TaLLib od 8 lat pisze utwory w stylu reggae i dancehall. Wyjątkowa barwa głosu i ciekawe teksty sprawiły, że o lubelskim wokaliście szybko zrobiło się głośno. Tomasz Słota rozpoczął tworzenie pod pseudonimem TaLLib w 2007 roku. Był to dla niego rok przełomowy, ponieważ wydana została wtedy jego pierwsza EP „Demo-LLition”. Ta krótkogrająca płyta zyskała sporą popularność w Internecie. Od tego czasu TaLLib zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce i zyskał ogromną liczbę wiernych fanów. W ciągu ostatnich kilku lat zagrał ponad 200 koncertów w całej Polsce.
Twórczość TaLLiba docenili internauci – utwory zamieszczone w serwisie YouTube zanotowały dotąd ponad 6 milionów wyświetleń. W sierpniu 2012 TaLLib rozpoczął współpracę z wytwórnią My-Music. Owocem tej współpracy jest wydanie pierwszego singla „Moja Lady”. Utwór zapowiada debiutancki album artysty pt. ”Prosto z Serca”. Teledysk do utworu „Moja Lady” zrealizowała agencja fametone oraz ekipa filmowa Sensi&. Artysta w lutym 2012 roku wyrusza w trasę koncertową razem z wokalistą Sztoss’em i zespołem muzyków D’Roots Brothers.
Utwór „Moja Lady” jest najpopularniejszym utworem w dotychczasowym dorobku TaLLiba. Nieoficjalna wersja piosenki osiągnęła ponad 2 miliony wyświetleń w serwisie YouTube. W związku z popularnością próbnego nagrania, TaLLib wybrał „Moją Lady” na pierwszy singiel zapowiadający jego album. Utwór został nagrany na nowo w profesjonalnym studio. Kompozytorami nowej wersji są muzycy z grupy Melodiv. Autorem tekstu do utworu „Moja Lady”, podobnie jak i wszystkich tekstów na albumie „Prosto z Serca” jest TaLLib. Pulsujący rytm reggae połączony z melodyjnym wokalem tworzą całość, która momentalnie zapada w pamięć. Zarówno twórca jak i słuchacze podkreślają, że „Moja Lady” to piosenka z bardzo pozytywnym przesłaniem.
W trakcie festiwalu obecne będzie DKMS (Fundacja DKMS – Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska), przy której będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca. Obecna będzie również z nami Fundacja Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom.

Przed wydarzeniami muzycznymi rozegrany zostanie turniej piłki nożnej dla dzieci (rocznik 2006) „ChillOut Cup” w którym udział wezmą drużyny z terenu powiatu kartuskiego.
CO WAŻNE, dzień przed ChillOut Fest, tj. 22 lipca w Chmielnie przed Centrum Informacji Turystycznej od godz. 9 do 13 stać będzie specjalnie przygotowany krwiobus. Zapraszamy i zachęcamy do oddawania krwi i uratowania komuś życia.
 
 
Dla wszystkich dojeżdżających do Chmielna mamy BARDZO dobrą wiadomości. Dzięki współpracy z Przewoźnikiem Autobusowym „Gryf” uruchomiony zostanie w dniu ChillOut Fest specjalny rozkład autobusowy z Kartuz do Chmielna. 
Odjazdy z Kartuz do Chmielna: 15:45, 17:15, 18:45, 19:55
Odjazdy z Chmielna do Kartuz: 17:47, 19:27, 20:47, 23:17 (przy czym ostatni kurs odbędzie  się po zebraniu się wszystkich chętnych po zakończeniu koncertów).
Dodatkowo jest też liniowy kurs linii 4 o 20:09 z Chmielna do Sierakowic i dalej do Kamienicy Królewskiej.
 
 
 
 
Organizatorami głównymi ChillOut Fest są: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie oraz organizacja Chmielno NON-STOP. Współorganizatorzy: Powiat Kartuski oraz Ekobabki z Chmielna.
 
Sponsorzy strategiczni: P.A. „Gryf”, Xeroland, Michał Konkol Fotograf.
 
Pozostali sponsorzy: Pensjonat Stanica Wodna, Burgerownia.Co?, Sklep Sportowy ABA Sport, Artykuły Spożywczo-Przemysłowe Hanna Grzenia, Kompleks Wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, Antykvariat Cafe, Bank Spółdzielczy Sierakowice, UNI-BUD Marmury.