Szkoła w Borzestowie zyskała nowy sprzęt do badmintona. Od teraz uczniowie będą mogli spróbować swoich sił i w tym sporcie.

 

Polski Związek Badmintona wraz z organizacją „Chmielno NON-STOP” wsparło Szkołę Podstawową im Franciszka Tredera w Borzestowie. Uczniowie otrzymali nowy sprzęt sportowy, a w nim rakiety, lotki, siatki i niezbędne podręczniki do trenowania badmintona dla nauczycieli wychowania fizycznego. Wszystko to dla rozwoju Badmintona w Borzestowie i propagowanie tego sportu wśród uczniów.

To dopiero pierwszy krok. Teraz uczniowie mają podstawy i warunki, aby spróbować swoich sił w Badmintonie. Miejmy nadzieję, że im się spodoba i zrobimy kolejne kroki w kierunku jego rozwoju w Borzestowie. Uczniowie dostaną szansę aby ciekawiej i „inaczej” spędzić w-f oraz czas wolny – komentował Piotr Chistowski, Prezes Organizacji Ludzi z Inicjatywą „NON-STOP”.

Podczas wręczenia sprzętu obecny był w imieniu Wójta Gminy Chmielno, Marcin Kuper – Asystent Wójta, radny Gminy Chmielno Brunon Cirocki, Dyrektor SP w Borzestowie Hanna Kaszuba i Piotr Chistowski.